SBK Projesi İle Spor Bilimleri Kongresine Katıldık

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu ile Spor Bilimleri Derneği’nin işbirliği düzenlenen Uluslar arası Spor Bilimleri Kongresi’ne SBK Projesi ile katıldık.

12-14 Aralık 2012 tarihleri arasında Denizli Colossae Thermal Hotel’de düzenlenen kongrede  “Spor Bilimlerinde Değişimde Gelişim”temasına bağlı olarak “Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi”, “Sporda Psiko-Sosyal Alanlar”, “Hareket ve Antrenman Bilimleri”, “Spor Sağlık Bilimleri”, “Spor Yönetim Bilimleri” ve “Rekreasyon” temel alanlarında yapılan çalışmalar bilimsel  ortamda tartışıldı.

sbk-kongre

SBK projesinde yer alan çocuklarımıza, verilen eğitimler ve eğitim sonundaki ölçümlerden derlediğimiz “Serebral Palsili Çocuklarda 6 Aylık Spor Aktivite Programının Postural Denge Üzerine Etkileri” ve “Serebral Palsili Çocuklarda Düzenli Spor ve Egzersizin Denge ve Günlük Yaşam Aktiviteleri Üzerine Etkileri” olmak üzere iki çalışmayla katıldık. Sonuç olarak yapılan ölçümlere göre, uyguladığımız denge, kuvvet,esneklik ve koordinasyon aktiviteleri sonucunda çocukların denge ve diğer fiziksel uygunluk ölçümlerinde anlamlı sonuçlar elde edildiği katılımcılarla paylaşıldı.