SBK Bitiş Konferansı Yapıldı

Özürlü Çocuklar Sportif Beceri ve Koordinasyon Eğitimi projesinin bitiş konferansı, Kartal Orhantepe’deki uygulama merkezinde  kalabalık bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi.

AB projemizin resmi olarak bitişine iki hafta kala, bir yıl içerisinde yapılan çalışmaların basın ve kamuoyuna anlatıldığı bitiş konferansına ; İstanbul milletvekili Lokman Ayva, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) yönetim kurulu üyeleri, Kartal Belediyesi yetkilileri , basın ve engelli aileleri ile eğitim gören çocuklar katıldılar.

Açılış konuşmasını FEV Genel Başkanı Kahraman Emmioğlu’nun yaptığı, proje ekibinin hazır bulunduğu konferansta, projenin tıbbi koordinatörü Yrd. Doç.Dr. Yaşar Tatar, böyle bir projeye neden gerek duyulduğunu, bu projeyi hayata geçirmek için izledikleri yöntemlerin yanı sıra, proje ile elde ettikleri sonuçları anlattı.

Varmak istedikleri hedefe ulaştıklarını, program ile olumlu sonuç elde eden çocukların burada öğrendikleri egzersizlerin devamlılık gerektirdiğini ve bu konuda ailelelerine  çok iş düştüğünü, büyük başarı elde eden projenin devamı için elinden gelen gayreti göstereceğini, engelli yakınları olarak velilerin de mutlaka seslerini gerekli merciilere duyurmaları gerektiğini belirtti.

İstanbul milletvekili Lokman Ayva , burada yapılan çalışmanın çok takdire şayan olduğunu, içinde bulunulan şartlar ne olursa olsun  engelli olmanın hayatta yol almaya engel teşkil etmemesi gerektiğini söyledi.