SBK İstanbul

Arda Buğra Küçük Adımlarla…

5 Yaşındaki Arda Buğra SBK Eğitim Projesi’nde 1 yıldır eğitim alıyor. İlk tanıştığımızda ailesi, Arda Buğra’nın dışarı çıkmak ve yürümek istemediğini, bağımsız hareket konusunda kendisine özgüveni olmadığını paylaştı. Arda Buğra SBK Eğitimlerine başladığında ayakta desteksiz dengede durma süresi 10 saniyeydi. Desteksiz yürüyemiyor, kuvvetsiz olduğu için çabuk yoruluyordu.

Arda Buğra’ya uygulanan eğitim ile şu an desteksiz dengede durma süresi 5 dakikaya çıkarıldı. Desteksiz yürüyemiyorken artık desteksiz 10 adıma kadar atabiliyor.

Arda_1              Arda_2

Ailesi eğitimler sayesinde Arda Buğra’nın büyük gelişme gösterdiğini, özgüveni yerine geldiğini, artık sürekli dışarıya çıkmayı arzuladığını ve yürürken kendisinin tutulmasını istemediğini söyledi. Ayrıca evin içinde kısa mesafelerde ellerini bırakıp kendisi yürüyebildiği bilgisini sevinçle paylaştı ve SBK ailesine bu katkılarından dolayı çok teşekkürlerini iletti.

SBK İstanbul Öğrencileri’nin Madalya Sevinci…

SBK İstanbul’da eğitim gören çocuklar ve aileleri için ikinci etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinlikte öğrenciler ve ailelere yönelik ayrı programlar düzenlendi.
Alanında uzman psikolog tarafından velilerimize yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik eğitim semineri verildi. Bundan sonra danışmanlık almaları konusunda programlama yapıldı.

Aileler seminerdeyken çocuklara, SBK Eğitim Merkezimizde kurduğumuz spor parkurlarında birlikte oynamayı teşvik eden oyunlarla grup eğitimi çalışması düzenlendi ve eğlenceli vakit geçirmeleri sağlandı.


Seminer bitiminde ailelerin de katılımıyla çocuklar için yarışma organizasyonu gerçekleştirildi. Her çocuk kendi kategorisinde olan takım arkadaşıyla yarıştı ve program bitiminde tüm çocuklara madalya ve sertifika verildi. Madalyasını alan çocuklarımızın sevinci görülmeye değerdi.

Yarışmalar, çocukların SBK Eğitimi ile göstermiş oldukları gelişmeleri ortaya koymuş oldu. Program bitiminde velilerimiz, SBK Projesinden ve programımızdan duydukları memnuniyeti paylaşarak bu tarz etkiliklerin devam etmesi talebini ilettiler.