3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Gaziantep Temsilciliğimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği Düzenledi

Fiziksel Engelliler Vakfı Gaziantep Temsilciliği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenledi.

Şirehan Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda engelli çocuklar gönüllerince bir gün geçirdi.

Etkinlikte konuşma yapan FEV Mütevellimiz ve 24. dönem Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, vakfın 1995’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşı Kahraman Emmioğlu tarafından başlatılan bir iyilik hareketi olduğunu söyledi. İnsanı merkeze alarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Şahin, “Bugüne kadar dokunulamayan, düşünülmeyen konulara değindik ve bu konularda hazırladığımız projeleri hayata geçirdik” dedi.

Toplumda, aciz, üretemeyen, birilerinin yardımına ve bağışına muhtaç bir engelli algısı bulunduğunu ifade eden Şahin, hayata geçirdikleri projelerle bu algıyı değiştirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Üretebilen, ülkenin kültürel ve sanatsal alanında rol alabilen bir engelli algısı oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Şahin, şöyle konuştu: “Çözüme yönelik, özgün ve sürdürülebilir projeler üreten vakfımız, engelliyi aciz bir birey olarak kabul etmeyen, onu bağışla ayakta tutmaya çalışan mantığı reddeden, onu toplumun en az engelsiz bir bireyi kadar bu toplumun parçası haline getirmeye çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Biz, Türkiye’deki engelli kardeşlerimizin içerisinden de bir Stephan Hawking, Bethoven çıkabileceğine inanıyoruz.”

Konuşmaların ardından organizasyonu üstlenen Rüya Tuğsuz ve Dilara Kerimoğlu ile FEV’e katkıda bulunanlara plaket ve teşekkür belgesi sunuldu.

Programa katılan engelli bireylere günün anısına çeşitli hediyeler verildi.