FEV SBK Gaziantep Eğitim Merkezi Yeniden Harekete Geçti

Gaziantep FEV SBK Merkezi 2015 yılı eğitim programlarına başladı.  Geçen yıl muhteşem bir kapanış töreniyle proje dönemini tamamlayan merkezimiz, bu dönemde de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi’nin desteğiyle yeniden engelli çocukları harekete geçiyor.

2013-2014 döneminde 1 Yıl süreyle 175 engelli çocuğa SBK eğitimi verilerek hem çocukların hem ailelerin günlük yaşantılarını kolaylaştıracak beceriler kazandırılmış, bazı çocuklarda çok büyük ilerlemeler kaydedilerek önemli bir başarı kaydedilmişti.

2007’den beri İstanbul’da kazandığı deneyimleri Gaziantep’e aktaran vakfımız, bu yıl da bölgeyi tanımış olmanın getirdiği avantajlarla çok daha fazla engelli çocuğa ulaşarak potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

aylin

Proje kapsamında fiziksel ve psikolojik haritaları çıkarılan çocuklar, eğitimle algı, yetenek, özgüven ve karar verebilme becerilerini geliştirme imkanına kavuşuyorlar.

Fiziksel Engelliler Vakfı, İstanbul ve Gaziantep’teki SBK Eğitim Merkezleri ile engelli çocukların hayata daha etkin katılımlarının önünü açıyor.